fbpx

Luminor ziedo jaunas studiju programmas attīstīšanai

Luminor, atbalstot kvalitatīvu un starptautiski konkurētspējīgu izglītību, ziedo savu gleznu izsolē iegūtos līdzekļus starpdisciplinārās datorzinātņu programmas “Datorzinātne un organizāciju tehnoloģijas” izveidei. Programmu veido Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) un Latvijas Universitāte (LU), sadarbībā ar vienu no pasaules vadošajām augstskolām – Bufalo Universitāti. Programmu īsteno RTU Rīgas Biznesa skola.

“Globāli konkurētspējīgas augstākās izglītības un zinātnes finansēšanai ir nepieciešams veltīt resursus. Nākotnes speciālistiem, ņemot vērā straujās pārmaiņas darba tirgū, digitālo transformāciju un robotizāciju, starpdisciplināra izglītība būs tā, kas ļaus būt konkurētspējīgiem darba tirgū. Savukārt darba devējiem tieši šādi speciālisti būs tie, kas nepieciešami visvairāk, tādēļ mums ir svarīgi dot arī savu ieguldījumu nākotnes speciālistu sagatavošanā,” saka Kerli Gabrilovica, Luminor vadītāja Latvijā.

Pēc Luminor izveidošanas, apvienojot Nordea un DNB bankas, pārmaiņas piedzīvoja arī biroju telpas. Līdz ar to, Luminor īpašumā atradās vairākas ievērojamas Latvijas mākslinieku gleznas un citi mākslas darbi, kuriem bija nepieciešamas jaunas mājas. Tādēļ tos izsolīja īpašā izsolē, ļaujot gleznām nonākt pie jauniem īpašniekiem, savukārt iegūtos līdzekļus banka novirzīja jaunas studiju programmas attīstīšanai. Kopumā tika pārdoti 28 mākslas darbi un studiju programmas attīstīšanai ziedoti 34220 eiro, tādejādi dodot iespēju studijas augstskolā jaunajā virzienā uzsākt kopumā 22 apņēmīgiem jauniešiem.

“Datorzinātne un organizāciju tehnoloģijas” jeb Baltijas IT līderu programma piedāvā starptautisku bakalaura līmeņa izglītību tepat Rīgā. Programmas īstenošanu, tajā skaitā arī studentu uzņemšanu, koordinē RTU Rīgas Biznesa skola.

 

Informāciju sagatavoja:
Inese Kronberga
Luminor sabiedrisko attiecību vadītāja.

Leave a comment

This website uses cookies and asks your personal data to enhance your browsing experience.