fbpx

Biznesa un IT ekselences programma tagad ar iespēju studēt arī labākajā augstskolā Norvēģijā!

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Rīgas Biznesa skola (RBS) parakstījusi sadarbības līgumu ar BI Norvēģijas Biznesa skolu (BI), piedāvājot “Datorzinātne un organizāciju tehnoloģijas” jeb Baltijas IT līderu (BITL) programmas studentiem iespēju pēdējo mācību gadu pavadīt Norvēģijā, studēt BI Biznesa analīzes bakalaura grāda programmā (Bachelor of Business Analytics Degree program) un saņemt dubulto diplomu. Tas nozīmē, ka jaunieši, absolvējot BITL programmu, iegūs bakalaura grādu datorvadībā un datorzinātnē, saņemot gan RTU un Latvijas Universitātes (LU) diplomus, gan arī iegūs kādas no 2 nozīmīgākajām augstskolām pasaulē diplomu: Bufalo Universitātes Ņujorkas štatā (BU) vai BI – jaunnoslēgtā līguma ietvaros. Šādā veidā RBS piedāvā unikālu iespēju jauniešiem Latvijā!

RBS direktora vietnieks Klaudio Rivera (Claudio Rivera) saka: “Jaunais dubultais diploms ar BI ir lieliska iespēja RBS gan BITL, gan bakalaura biznesa administrācijā studentiem. Tagad viņi varēs specializēties vienā no vispieprasītākajām pozīcijām darba tirgū, smeļoties norvēģu pieredzi un kļūstot par dalībnieku vienā no spēcīgākajām absolventu kopienām Ziemeļeiropā.”
Programmas ietvaros studenti Norvēģijā apgūs tādus priekšmetus kā Algoritmiskā mācīšanās, Mārketinga analīze u.c. Šādu priekšmetu apguve nodrošinās starptautiska mēroga zināšanas un izpratni par procesu norisi pasaulē, nodrošinot jaunajiem ekspertiem plašāku redzesloku, tādējādi veicinot viņu konkurētspēju.

Līdz šim sadarbība ar BI izveidota tieši bakalaura programmas biznesa vadībā “Vadīšana starptautiskos uzņēmumos” ietvaros, taču turpmāt arī BITL studenti varēs pretendēt uz šādu iespēju.
Rihards Breicis un Varuns Sundaresans ir vieni no RBS bakalaura programmas biznesa administrācijā studentiem, kas izvēlējās savu pēdējo studiju gadu pavadīt Norvēģijā, studējot bakalauru biznesa administrācijā (BBA) un iegūstot dubulto diplomu. Rihards vienmēr ir uzskatījis, ka bizness lielākoties ir par kontaktiem un tīklošanu: “RBS, iespējams, ir labākā vieta, kur var satikt cilvēkus ar vienādiem mērķiem, ambīcijām un tā saucamo drive. RBS es esmu iepazinies ar draugiem/nākotnes biznesa partneriem no dažādām pasaules malām un daudz ko no viņiem iemācījies. Studijas gan RBS, gan partneraugstskolā BI Norvēģijas Biznesa skolā ir izaicinošas, tomēr tajā pašā laikā tās ir tik atšķirīgas. RBS ir maza kopiena, kur visi pazīst viens otru, un lektoriem ir personīgāka pieeja studentiem, pretstatā BI, kurā ir plašas auditorijas un tūkstošiem studentu. Studijas BI ir veids, kā patiesi pārbaudīt sevi pilnīgi citā vidē, un, kas bija vissvarīgākais, es daudz ko par sevi uzzināju kā par personību. Studiju, telpu un ārpusskolas nodarbību kvalitāte ir visaugstākajā līmenī. Pieredze, ko esmu guvis visa studiju gada laikā Norvēģijā, ir viens no manas profesionālās karjeras stūrakmeņiem kā Eiropas vadošās auto izsoļu vietnes BCA projektu vadītājam Baltijā un kā sporta tehnoloģiju jaunuzņēmuma xTimer līdzdibinātājam. Es ieteiktu ikvienam izmantot šo izcilo iespēju, lai studētu BI.”
Varuns uzsver: “Dubultā diploma iegūšana BI ļāva man paaugstināt starptautiskās izglītības pieredzi uz nākamo līmeni. Akadēmiski šī programma man deva iespēju mācīties no ļoti slaveniem BI pētniekiem un paplašināt manu kontaktu tīklu ar ļoti daudzveidīgu cilvēku loku. RBS zināšanas apvienojumā ar plašajiem BI resursiem man sniedza holistisku akadēmisko pieredzi. Studiju laikā stažējos, strādāju vairākos projektos, tostarp risināju dažādas problēmsituācijas. Tāpat arī apmeklēju neskaitāmas vieslekcijas, lai papildinātu zināšanas. Šī kombinācija sniedza ļoti skaidru priekšstatu par reālo biznesa pasauli. Pēc dubultā diploma iegūšanas es nolēmu turpināt studēt BI, tāpēc šobrīd jau otro gadu studēju maģistra grādu biznesā – lielākoties mārketingu. RBS un BI iegūtās ļoti daudzveidīgās prasmes, ļauj man netraucēti integrēt analītikas un finanšu aspektus pat manos mārketinga kursos. Neatkarīgi no akadēmiskā skatu punkta, iegūstot dubulto diplomu un pārceļoties uz citu valsti ilgākā laika posmā, tava pieredze tiek smelta caur stāvu mācību līkni, kas piepildīta ar dažādiem interesantiem izaicinājumiem. Pieredze divās atšķirīgās kultūrās kļuva interesantāka, apgūstot valodu, iedziļinoties kultūrā un izmantojot labāko, ko katra valsts var piedāvāt. Rezumējot, es teiktu, ka dubultais diploms ir vairāk nekā tikai divi grādi, tie ir divkārši resursi, divkārša mācīšanās, divi tīkli, tas ir dubultā interesanti un daudz vairāk!”

Līgums starp augstskolām stājas spēkā 2020. gada 15. augustā, tādējādi nodrošinot arī RBS BITL studentiem iespēju studēt Norvēģijā jau ar 2022. gada rudeni.

This website uses cookies and asks your personal data to enhance your browsing experience.